ورود خروج

اولين نمايشگاه هنري در مجموعه هنری و موزه خليج فارس كيش

اولين نمايشگاه هنري در مجموعه هنری و موزه خليج فارس كيش
به گزارش روابط عمومي و امور بين الملل سازمان منطقه آزاد كيش، نخستين نمايشگاه هنري در مجموعه هنری و موزه خليج فارس كيش در پنجم تير و همزمان با عيد سعيد فطر گشایش خواهد یافت.
بر اساس اين گزارش در اين نمايشگاه 339 قطعه و اثر هنري شامل آثار نقاشي و مجسمه سازي 45 هنرمند مطرح كشور به نمايش در مي آيد كه اين آثار از يك تا شصت ميليون تومان ارزش گذاري شده اند و دو اثر يكصد و بيست ميليون توماني نيز در بين اين آثار وجود دارد.
آثار اين هنرمندان در سبك هاي مختلف و تكنيك هاي سنتي و مدرن در گروه هاي نقاشي، نقش برجسته، تركيب مواد و مجسمه سازي و صنايع دستي است. بخش صنايع دستي شامل آثار قلم زني، مشبك، منبت و سراميك است.
مجموعه هنری و موزه خلیج فارس کیش یک مجموعه فرهنگی، تفریحی و سیاحتی در بخش ساحل جنوب غربی جزیره است که در زمینی به وسعت 3620 متر مربع در جنوب غربی جزیره کیش ساخته شده است و 14 بهمن پارسال همزمان با سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با حضور وزیر اطلاعات در جزیره کیش به بهره برداری رسيد.  این سازه بتنی با ارتفاع 52 متر و قطر متوسط 10 متر برداشتی آزادانه از فرم طبیعی صدف دو کفه اي  است که به وفور در سواحل خلیج فارس یافت می شود و مرواریدی در میان آن قرار گرفته است. نشانه عمودی که از میان سیرافقی سایت برخاسته می تواند نماد کاملی از جزیره کیش باشد که به واسطه رشد و شکوفایی اقتصادی و رقابت با بازار جهانی به منصه ظهور رسیده است و در میان دیگر جزایر خلیج فارس مقتدرانه در مسیر توسعه گام بر می دارد. اين مجموعه هنري دارای فضاهایی شامل گالریها، سالن آمفی تئاتر بسیار مدرن برای سخنرانی های تخصصی و مجهز به اپلیکشن های مدرن و فضاهای پشتیبانی، بخش های اداری و مدیریتی، کافی شاپ، و بخش های پشتیبانی تاسیساتی و بهداشتی است. موزه ساخته شده در این مجموعه در بخش زیرين سازه افقي قرار دارد و تنها سقف  مواج آن بر روی زمین قابل مشاهده است.
اين نمايشگاه كه با حمايت سازمان منطقه آزاد كيش و با همكاري انجمن علمي هنرهاي تجسمي ايران و انجمن هنرمندان خود آموخته ايران، 5 تير و همزمان با عيد سعيد فطر آغاز مي شود و به مدت 45 روز در محل موزه خليج فارس كيش ادامه خواهد داشت.

 
تاریخ درج: 31 خرداد 1396