ورود خروج

نورپردازی فضای سبز مارینا پارک هتل

نور پردازی یکی از نکات مهم در ایجاد زیبایی در فضاهای مختلف هتل می باشد.
نورپردازی باید با فاصله مناسب از اجسام باشد و به میزانی تعیین گردد که باعث خستگی چشم و آشفتگی انسان و نور زدگی نشود. روانشناسی رنگ ها و انتخاب نوع روشنایی و رنگ آن نیز بسیار اهمیت دارد.
نور را خلاق می نامند به این دلیل که نور اجسام را برجسته تر نشان می دهد از این خاصیت در آلاچیق ها با نور ملایم استفاده می شود تا حس آرامش و تعلق خاطر را با رنگ های گرم مثل زرد ایجاد کند.
نور پردازی را می توان از نظر شدت نور ،درجه ی پخش نور ،روش های نصب چراغ ها و.. به دسته های متفاوتی تقسیم کردو اما تمام آنها را می توان روی سطح آب ،درختان ،اشیا ،دیوار ها،فضاها و...استفاده نمود.
این امر به این ترتیب صورت می گیرد که مثلا برای نوپردازی حوضچه های هتل و آب از نور مستقیم استفاده نمیشود زیرا از آنجایی که سطح آب مانند آینه عمل می کند بازتاب و تصویر خوبی نخواهد داشت بلکه بصورت ملایم از کنار یا زیر سح آب و یا فواره ها تابانده می شود یا بصورت مخفی از میان شاخ و برگ درختان به روی اب می افتد.
همچنین اطراف پیاده رو ها و محل های عبور باید نور پردازی یکدست و خوبی داشته باشد تا کاملا بتوان از فاصله دورتر امتداد راه را مشاهده نمود .درختان نیز به دلیل حالت های زیبایی که دارند با نور های رنگی بسیار جلوه ی خوبی خواهند داشت.در زمین های ورزشی نیز باید نور با شدت بیشتری و به صورت ثابت تمام نقاط را روشن نگه دارد برای مثال اگر در شب به زمین تنیس هتل مارینا پارک دقت کنید زمانی  که چراغ ها برای شروع بازی و ورزش روشن شود تمام نقاط زمین بصورت یکدست روشن خواهد بود.و اطراف زمین پرژکتور ها از فاصله ای با ارتفاع یکسان به زمین می تابند.
منابع :مقالات IELTS و سایت ها
روابط عمومی ماریناپارک هتل