ورود خروج

برخورد و رفتار صحیح در هتل

واژه هتل

هتل در کلمه به معنای محلی است که امکانات کافی  جهت اقامت و یا زندگی موقت را داراست.هتل ها انواع گوناگون دارند ،مثلا هتل های تفریحی ،هتل های فرودگاهی و...

هتل مارینا پارک کیش از هتل های تفریحی است .

وجه مشترک همه ی هتل ها فروش اتاق و ارائه ی خدمات است و تفاوت آنها بر اساس کیفیت  و میزان خدمات و امکانات رفاهی است .هتل های خوب همواره در تلاش هستند که موجبات آسایش افراد را به نحوی دلپذیر تر فراهم کنند تا افراد لحظات بهتری را در هتل داشته باشند.
همه ی خدمات در هتل باید با نهایت احترام و ادب به میهمانان ارائه شود، تضمین موفقیت یک هتل در گرو رضایت میعمانان می باشد، که همه و همه به ادب و رفتار و  نوع ارائه ی خدمات پرسنل آن هتل بر می گردد.
پس هتل هایی که به صورت فصلی کار می کنند و پرسنل خود را به صورت دائم تغییر می دهند معمولا به خاطر رفتار نا شیانه پرسنل و عدم آموزش های کافی با شکست و عدم موفقیت روبرو می شوند زیرا کارکنان هتل باید ر لحظات حساس واکنش خوب و رفتار مناسبی از خود نشان بدهند.
گاهی پیش می آید که بعضی میهمانان با رفتار خشن و عصبانی و نامعقول برخورد می کنند در این مطلب 7 روش برای برخورد با مشتری های عصبانی را به صورت خلاصه شرح می دهیم.
روش اول اینکه آرامش خود را حفظ کنید و نگذارید رفتار میهمان عصبانی روی شما تاثیر بگذارد.
روش دوم این است که در مقابل آدم های عصبانی سعی کنید بیشتر شنونده باشید و منتظر بمانید تا به شما اجازه ی صحبت کردن بدهند.
روش سوم این است که سوال بپرسید تا هم طرف مقابل بتواند در هنگام عصبانیت منظور خود را بهتر منتقل کند و هم با توجه کردن به او حس اعتماد و توجه منتقل شود.
روش سوم  در درون خود همیشه مقداری حس شوخ طبعی را زنده نگه دارید تا بتوانید فضای عصبی را کنترل کرده یا تغییر دهید.
روش چهارم صحبت های منفی میهمان را به خود نگیرید همه ی انسان ها در زمان عصبانیت واکنش های منفی زیادی از خود نشان می دهند با توجه به اینکه باید متوجه باشید همیشه عصبانیت فرد بخاطر شما نیست ،فهم این موضوع به شما کمک می کند که رفتار معقول تر و دید بهتر و زیباتری نسبت به افراد داشته باشید.
در مقابل افراد عصبانی سعی کنید در امنیت باشید و از خود محافظت کنید در نتیجه اگر با فردی مواجه بودید که آنقدر عصبانیتش شدید بود که به صحبت کردن اهمیتی نمیدادید از او فاصله بگیرید و او را دعوت کنید تا زمانی که آرامش بیشتری داشت با او صحبت و مشکل او را برطرف خواهید کرد و در نهایت بگذارید حرف آخر را میهمان بزند. 
منبع : مقالات و سایت های هتلداری
نویسنده : روابط عمومی مارینا پارک هتل