ورود خروج

نقش لاندری در هتل ها

نقش بخش لاندری هتل چیست؟

لاندری بخشی از هتل است که در آن شست و شو البسه و.. انجام می شود.

در بخش لاندری شخصی وجود دارد به نام وله که در یک زمان خاص هر روز البسه سفارشی میهمانان را از اتاق ها جمع آوری می کند و به لاندری حمل و بعد از فرآیند ثبت سفارش در سیستم یا دفتر روزانه آنها را شماره گذاری کرده و جهت شست و اطو به لاندری میفرستد.
از وظایف بخش لاندری انجام شست و شوی پارچه های رستوران ها ،سالن ها و اتاق ها که شامل رومیزی ،دستمال و...است  که باید در اسرع وقت انجام شود.
دقت کافی باید در این بخش وجود داشته باشد تا شست و شو به درستی و بدون عیب و نقص انجام شود .
همچنین تمیزی و نظافت پرسنل در هتل بسیار حائز اهمیت است و مورد توجه میهمانان می باشد، در نتیجه وظیفه لاندری این است که به صورت روزانه لباس های فرم پرسنل را که نیاز به شست و شو و خشک شویی دارد تحویل بگیرد و در زمان مقرر آماده کند .
بهترین ماشین های لباسشویی در لاندری هتل ها به ترتیب کیفیت متعلق به کشور های آلمان ،سوئد،آمریکا،کانادا و ایتالیا است که به دو صورت دستی و اتومات  عرضه می گردد و دارای ظرفیت های مختلفی هستند.
بهترین ماشین های خشک شویی نیز در ایتالیا ،انگلیس ،آلمان تولید می شوند و فرآیند خشک کردن لباس را ظرف مدت 35 الی 45 دقیقه انجام می دهند.
در طول سالهای گذشته استفاده از پارچه ،حوله و ملحفه در هتل ها به صورت چشمگیری افزایش داشته است اما به دلیل گرانقیمت بودن و هزینه های بالای خرید ماشین های لباسشویی مناسب برای هتل ها ظرفیت ماشین های لباسشویی هتل ها به صورت ثابت باقی مانده است که این امر به جای صرفه جویی باعث از بین رفتن و آسیب رسیدن به ماشین های موجود می شود اتفاقا با صرفه جویی کاملا مغایر است ،همچنین اگر یک ماشین شست و شو برای صد ملحفه داشته باشیم باید متناسب با آن نیز خشک کنی متناسب با وزن همین مقدار ملحفه در لاندری تعبیه کرده باشیم ، زیرا خشک کن ضعیف تر برای این تعداد ملحفه مناسب نیستو حتما دچار اشکال می شود.
نقش بخش لاندری در صرفه جویی آب و انرژی نیز بسیار مهم است ، تا حدی که هتل ها باید راهکار های صرفه جویانه را در این حوزه بدانند و مصرف واقعی آب و انرژی را قبل از  اعمال راهکار ها متوجه شوند.