ورود خروج

آموزش کایت بردینگ

آموزش کایت بردینگ با مدرک رسمی

 به اطلاع میرسانیم آموزش کایت بردینگ در مارینا واقع در ساحل اختصاصی مارینا پارک هتل کیش بصورت حرفه ای زیر نظر ریاست فدراسیون کایت بردینگ ایران جناب آقای حمید شمالی برگزار خواهد شد.
تلفن های مشاوره:
 09380835721
07644465000

توضیحات:
کایت بردینگ ورزش آبی که از سال 1990 در سطح جهان آغاز به کار کرد. ورزشی که تلفیقی از پاراگلایدر و اسکی روی آب است. تجهیزات این ورزش از یک کایت که نقش بادبان و یک بورد که وظیفه شناورسازی ورزشکار بر روی آب را دارد، تشکیل شده‌است. ورزشکار سوار در سطح آب و امواج، به انجام حرکات ورزشی و نمایشی می‌پردازد.

این ورزش مفرح دارای یک فدراسیون جهانی مستقل به نام IKA است که زیر نظر فدراسیون جهانی قایقرانی و ورزش‌های بادبانی و بادی فعالیت می‌کند. این ورزش مانند سایر ورزش‌ها دارای مسابقات جهانی در سطح دنیاست و از سال 2020 جز رشته‌های ورزشی حاضر در المپیک قرار می‌گیرد.

کایت بردینگ 15 سال است که به ایران آمده‌است و در توریستی‌ترین منطقه ساحلی ایران، یعنی کیش راه اندازی شده‌است. این رشته ورزشی توسط ورزشکاران رشته پاراگلایدر آغاز به کار کرد و هم اکنون به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی در شمال و جنوب ایران شناخته شده‌است. کلاس‌های مختلفی از کایت بوردینگ وجود دارد که شامل: wakestyle , racing cours, speed, freestyle, jump است. جزیره کیش در نوار ساحلی گسترده شده است و هر سه روز یک بار باد مناسبی می‌ورزد که برای رشته‌های ورزشی آبی‌بادی از جمله کایت‌بردینگ بسیار مناسب است. شما می‌توانید در مجموعه پارک آبی‌بادی مارینا کیش اینگونه ورزش‌ها و تفریحات را دنبال کنید.
رشته های کایت بردینگ 
رشته های مختلفی از این ورزش وجود دارد که هر رایدر متناسب با علاقه و توانایی خود در یک یا چند رشته فعالیت می نماید : Freeride ، Freestyle ، wake-riding ، wakestyle ، Jump (Airstyle) ، Wakeskate ، Course racing ، Speed Racing 
اما برای یک کایت بردینگ شما به سه عامل نیاز دارید : باد ، آب و تجهیزات 
قدرت باد و تناسب با ابعاد کایت 
کایت بردرها ابعاد کایت یا طول لاین را متناسب با قدرت باد تغییر می دهند . در واقع بادهای قوی تر ، کایت های کوچکتری را نیاز دارد . کایت بردرها جهت تشخیص سرعت باد از دستگاههای متحرک بادسنج استفاده می کنند . کایت بردر های حرفه ای چندین کایت با ابعاد مختلف جهت تمرین در شرایط بادی مختلف دارند . 
جهت باد مناسب جهت کایت بردینگ 
بادهای به موازات ساحل (cross-shore) و بادهای مایل به ساحل (cross-onshore) بهترین بادهای تمرین کایت بردینگ است . بادهای رو به دریا (offshore) در دریاچه یا زمانیکه قایق ایمنی در دسترس است قابل کایت بردینگ است . بادهای عمود بر ساحل (onshore) بدلیل ایجاد مخاطره برخورد شخص به ساحل مناسب کایت بردرهای مبتدی نمی باشد. 
محل مناسب کایت سورفینگ 
هر محل فضای کافی با عمق آب نیم متر و دارای بادهای رو به ساحل یا به موازات ساحل که دارای سرعت 10 تا 35 نات (19 تا 65 کیلومتر در ساعت) بوده و محل مناسب جهت بلند کردن و خواباندن کایت را داشته باشد برای کایت بردینگ مناسب است. 
غالبا کایت بردینگ در سواحل دریاها ، اقیانوس ها ، دریاچه ها و خلیج های کوچک و در موارد نادری در رودخانه های بزرگ انجام می شود.