ورود خروج

نشست تخصصی گردشگری کشور‌های عضو اکو در جزیره کیش

نشست تخصصی گردشگری کشور‌های عضو اکو در جزیره کیش به گزارش روابط عمومی مارینا پارک هتل و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز کیش، مسئول برگزاری این رویداد گردشگری کشورهای عضو اکو با بیان اینکه این رویداد با موضوع سرمایه گذاری و راه کارهای جذب سرمایه برگزار می شود گفت: یکی از اهداف برگزاری این نشست، شناسایی عوامل موثر بر سرمایه گذاری در بخش گردشگری و ارزیابی روش های تأمین منابع مالی، معرفی فرصت های سرمایه پذیر گردشگری کشورهای اکو و همچنین بررسی راه کارهای نوین و بین المللی در راه جذب سرمایه گذاری است.
رجب زاده افزود: در این نشست دوروزه سفرای 10 کشور عضو اکو برای حضور اعلام آمادگی کردند و بسیاری از مسوولان ارشد گردشگری کشور مان هم حضور خواهند داشت.
وی بیان کرد: برگزاری سمینار تخصصی با حضور مدیران گردشگری کشور  و مقامات کشورهای عضو اکو،  برگزاری جلسات همکاری سرمایه گذاری بین المللی و سخنرانی سفیران کشورهای اکو در کنارمعرفی فرصت های سرمایه گذاری گردشگری این کشورها، از مهمترین برنامه های برگزاری این نشست است.
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش هم با بیان اینکه بسته های سرمایه گذاری متعددی در حوزه گردشگری کیش ارائه می شود،  اکوتوریسم دریایی، ارائه مشوق های سرمایه گذاری، رایزنی برای برقراری پرواز به مقصد کشور های عضو اکو از مهمترین موضوعاتی عنوان کرد که در این رویداد ارائه و پیگیری می شود
مجید ملانوروزی با اعلام اینکه  تاکنون رایزنی ها برای برقراری پرواز کیش – گرگان و آلماتی نهایی شده و تا پایان سال اجرایی می شود افزود: برقراری پرواز به مقصد اربیل عراق در دست بررسی است و پرواز به مقصد  هرات افغانستان هم اجرایی شده است.
 وی گفت: در این رویداد گردشگری منطقه ای، شرکت‌های سرمایه گذار و سرمایه پذیر در بخش گردشگری، هتلداری و مدیران و مقامات این بخش به بحث و تبادل نظر و عقد قراردادهای همکاری و تفاهم نامه در این حوزه خواهند پرداخت.
سازمان همکاری اقتصادی یا اکو در تیر 1343  توسط سه کشور بنیان گذار آن یعنی ایران، ترکیه و پاکستان راه اندازی شد.
پس از فروپاشی شوروی، در سال 1372 کشورهای افغانستان، جمهوری آذربایجان، قزاقستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ازبکستان و تاجیکستان نیز به سازمان اکو پیوستند. این سازمان هم‌اکنون با ده عضو، حدود 480 میلیون تن جمعیت و  امکاناتی همچون جاذبه های گردشگری، نفت، گاز و صنعت برخوردار است.
تاریخ درج: 17 آذر 1398